ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOVAČOV
PODVALÍ 353, 751 01 tel. 581 731 650, 581 731 883
   
AKTUALITY
 

FOTOGALERIE

3.5.2017 - PRAHA

Datum vložení:
3.5.2017
Počet fotografií:
6
Počet videí:
0

Když jsme se vydali ve středu 3. května na vlastivědný zájezd do Prahy, měli jsme, co se týká počasí, velikánské štěstí. Den před tím i den potom pršelo, ale ve středu nám krásně svítilo sluníčko. Pravdou je, že kromě poznávací a vzdělávací části našeho výletu, jsme si užili i zábavu. I když při výšlapu na Petřín někteří zrovna dvakrát šťastně nevypadali, spíš funěli, potili se a zabarvovali se dočervena. Ale ve vlaku jsme se zasmáli, když jeden nejmenovaný žák usnul a jiný nejmenovaný žák mu namaloval knír pod nos. A jejich spolužáci je při tom samozřejmě nezapomněli zvěčnit svými fotoaparáty. A také měli někteří žáci (opět nejmenovaní) štěstí, že byli včas spatřeni pedagogickým dozorem, jak se ubírají do útrob metra, místo aby šli s ostatními "po povrchu" z Václavského náměstí směrem na nádraží. Naštěstí jsme se domů vrátili všichni a v pořádku.

 

Ve středu 3. 5. 2017 jela naše třída 8. A do Prahy. Nejprve jsme se sami dopravili na přerovské nádraží, odkud jsme v 6.59 hod vyjeli vlakem Leo expres. V Praze jsme vystoupili na hlavním nádraží. Zamířili jsme na Václavské náměstí, kde jsme měli první rozchod. Dále jsme pokračovali ulicí Na Příkopě a vůbec jsme netušili, že tam stávaly dříve hradby. Prošli jsme kolem budovy České národní banky a Obecního domu a také pod Prašnou bránou, vedle které dříve stál Královský dvůr, tedy sídlo českých králů. Potom jsme šli ulicí Celetnou na Staroměstské náměstí kolem Týnského chrámu, kde je údajně pohřben Tycho de Brahe. Došli jsme na Staroměstské náměstí, kde nám paní učitelky povolily krátký rozchod. Když jsme se opět sešli, vydali jsme se ke Staroměstskému orloji, který právě odbíjel jedenáct hodin.
Poté jsme šli přes Malé náměstí a dál ulicí Karlovou ke Křížovnickému náměstí. Prošli jsme kolem Klementina a Staroměstskou mosteckou věží jsme vešli na Karlův most. Z Karlova mostu jsme sešli na Kampu a zastavili se u Lennonovy zdi.
Dále jsme pokračovali na Petřín, ale měli jsme smůlu, že u lanovky byla opravdu dlouhá fronta, a tak jsme se museli vydat nahoru pěšky. Bylo to náročné, ale stálo to za to. Na Petříně mohli dobrovolníci (což byli téměř všichni) vystoupit na Petřínskou rozhlednu, ze které byl krásný pohled na Prahu. Měli jsme ji jako na dlani. Poté jsme šli Petřínskými sady pod Strahovským klášterem směrem k Pohořelci. Došli jsme na Hradčanské náměstí a šli jsme k Pražskému hradu. Prošli jsme detektorem kovů a kontrolou a šli jsme se podívat do katedrály sv. Víta. Naše cesta pokračovala okolo obelisku na nádvoří dál do Vladislavského sálu. Po jeho prohlídce jsme vyrazili do Zlaté uličky, která byla úchvatná. Došli jsme k věži Daliborce, kde jsme si prohlédli i mučicí nástroje. Brr, doba minulá byla krutá. Potom jsme sešli po nových zámeckých schodech ke stanici metra Malostranská. Metrem jsme se vrátili zpět na Václavské náměstí, odkud jsme se pěšky vydali na vlakové nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku a unavení se vraceli domů.
Výlet se nám všem moc líbil.
Ondřej Bartoň, 8. A

MENU
Informace pro rodiče
Školní třídy
Zaměstnanci školy
Zájmová činnost
Historie školy
Fotogalerie
Školní řád
Školní vzdělávací program
Školní metodik prevence
Projekt Kolečko
Spolupráce se školou ve Valence
Zájezdy do Anglie
Výroční zpráva
Dokumenty ZŠ
Formuláře ke stažení
Kontakt

 

Základní škola a Mateřská škola Tovačov, Podvalí 353, 751 01 Tovačov, tel. 581 731 650, 581 731 883

ZŠ Tovačov © 2010 - 2014 by Maty.